Bu Şeref Taraftarın

Beşiktaş taraftarları kendi aralarında topladıkları paralarla Iğdır’da okul yaptırdı. Adı da “Beşiktaş Şeref Bey İlkokulu” oldu. Kartallar dersliklere, Baba Hakkı, Metin-Ali-Feyyaz ve Vedat Okyar’ın adını verdi.

Bazı siyasilerimiz der ki, “Her şeyi devletten beklemeyin.” İşte onlar devlet olmasına rağmen her şeyi devletten beklemedi. “Yap-işlet-devret” de demedi. “Düşün-üret-paylaş-destekle” dedi. Hikaye şöyle: Kaymakam Tolga Kamil Ersöz… Metin-Ali-Feyyaz kuşağının kartallarından. Hayali, Türk Bayrağı ile Beşiktaş bayrağının birlikte dalgalandığı bir okul yaptırmak.

Iğdır-Aralık’a tayini çıkınca ilk olarak, Beşiktaş Derneği’ni kuruyor. Sonra da sosyal sorumluluk projesini başlatıyor. Amacı Beşiktaşlıların yardımı ile 3 okul yaptırmak. Eski yönetici Hüseyin Mican okulun masraflarının büyük kısmını üstleniyor.

2.5 ayda ilk okul bitiyor. Beşiktaşlı olan dernek üyesi Murat Hasras ve Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Sancar Aydın da gece gündüz çalışıyor ve bir okul çıkıyor ortaya. 5 derslikli, mevcudu 70’e yakın. Dersliklerin adı: BABA HAKKI, ŞEREF BEY, METİN-ALİ-FEYYAZ, VEDAT OKYAR VE KARTAL YUVASI (Anasınıfı). Ardından ikinci okul da geliyor. Bu Kırçiçeği Köyü’nde… Adı da: BEŞİKTAŞ ŞEREF BEY İLKOKULU…

Okulların ortak özelliği ise tamamıyla taraftar paralarıyla yaptırılmış olması… Taraftar 3-5 demedi desteğini esirgemedi ve 5 derslikli bu okulu yaptı. Ve üçüncü okul da sıradaydı ancak ‘devlet’ bunu kendisi üstlendi.

Kırçiçeği Köyü Beşiktaş Şeref Bey İlkokulu

İŞTE KAYMAKAM,
İŞTE TARAFTAR,
İŞTE OKUL!

EMEĞİ GEÇENLERE TEBRİKLER…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s