MARUF, Ekim 2021’de Gerçekleştirilecek

Marmara Belediyeler Birliğinin kamu ve özel sektörü buluşturan dünyanın sayılı kent forumlarından MARMARA URBAN FORUM (MARUF) 2021 hazırlıklarına başlandı. İstanbul’da düzenlenecek olan MARUF 2021, kamu alanında faaliyet gösteren tüm aktörlerin buluşma yeri olacak.

COVID-19 ve bölgesel gelişmeler kamu sektöründe de iş hacimlerini olumsuz etkiledi. Birçok şirket ile birlikte kamu sektörü de olağan bir durgunluğa girdi. Marmara Belediyeler Birliği hem şehirlerimizi geleceğe hazırlayacak hem de birçok sektörü bir araya getirecek olan Marmara Urban Forum’un hazırlıklarına başladı.  MARUF’un ilkini 1-3 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştiren Marmara Belediyeler Birliği, ikincisi için çalışmalarını hızlandırdı. Ekim 2021’de İstanbul’da yapılacak MARUF özellikle kamu sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin birçok fırsat bulabileceği bir platform olacak.

500’den Fazla Belediye Uzmanı Ve Yöneticisi Ziyaret Ediyor

Geçtiğimiz yıl 100’den fazla belediye başkanı ve 600’e yakın belediye bürokratının ziyaret ettiği Marmara Urban Forum, bilişimden çevreye, ulaşımdan altyapıya, finanstan yayalaştırmaya kadar şehirlerimizi geleceğe hazırlamak için birçok profesyonele ev sahipliği yapacak.

Kümenin Dışında Kalmayın

Stant alanlarında belediyeleri ve özel sektörü faaliyet bazında kümelendirecek olan Marmara Urban Forum, şirketlerin iş hacmini geliştirecek fırsatlar da sunacak. Şehirlerin ulaşım, yayalaştırma, IT çözümleri ile çevresel ekonomiye dair birçok projenin görücüye çıktığı MARUF, üreten kesim ile satın alan kamu otoritelerini aynı çatı altında buluşturacak.

Sektör Üretmeden, Belediyeler Gelişemez

Konu ile ilgili açıklama yapan Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri M. Cemil Arslan, sektörün ARGE’si  ve üretimi olmadan şehirlerin değişmesi ve gelişmesinin mümkün olmayacağını söyledi. Kamunun özel sektörün katalizörü olduğunu belirten Arslan “Dünyanın her yerinde kamu ekonomik aktiviteyi canlandıran ana unsurdur. Kamu aldığı vergileri ARGE’ye, yeni teknolojilere, şehirler için üretilmiş akıllı ve tasarruf sağlayan, ulaşım, altyapı, çevre gibi teknolojilere harcayacak ki bu sektörlerde şehirlerimiz için çalışmaya devam etsin ve akıllı genç dimağları bu alanda istihdam etsin. MARUF, sektörde faaliyet gösteren şirketlerle kamu otoritesini bu iş fikirleri arasında buluşturacak, böylelikle de kamu sektörünün arzu ettiği can suyunu verecek.” dedi.

Dünyanın Önde Gelen Kamu Uzmanları MARUF’ta

Şehircilik alanında dünyanın en önde gelen forumlarından biri olan MARUF, sadece özel sektörü ve kamuyu buluşturmakla kalmayacak, daha önce olduğu gibi bu yıl da kamu alanında dünyanın önde gelen akademisyen ve bilim insanları MARUF’ta konuşmacı olarak yer alacak.

MARUF 2021 bülteni için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s