HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESI DÜNYAYA AÇILIYOR

Hatay’da kırsal kalkınmayı güçlendirmek ve tarımsal ürünlerin pazarlanması amacıyla Hatay Girişim ve Gıda Sanayi A.Ş. kurulduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kırsal kalkınmada şirketleşerek dünya ile rekabet etmek istediklerini belirtti.

Başkan Savaş, 2,5 yıldır sürdürdükleri çalışmalar kapsamında kurulan şirketin, tarımsal ürünlerin ulusal ve uluslararası alanda pazarlanması konusunda önemli bir işlevi yerine getireceğini söyledi. Yaklaşık 50 ortaklı Hatay Girişim ve Gıda Sanayi A.Ş’nin ortakları arasında yer aldığını bildiren Savaş, “şirket ortaklık yapabilecek, ortak ürün üretebilecek ve çiftçinin yararın hareket edebilecek bir yapıda oluşturuldu” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Tarımsal üretimde en kritik konunun pazarlama olduğunu dile getiren Savaş, “Ürünlerin endüstriden faydalanıp, katma değerinin artması gerekiyor. Kurduğumuz şirket ile amacımız katma değeri yüksek ürünler oluşturarak endüstri ile birleştirip pazarlamak, dünya ile rekabet edebilecek duruma gelmek” dedi. Şirketin tarımsal üretim süreçlerinde projeler geliştireceğini, öngörülebilir ekim, dikim, hasat ve pazarlama planı yapacağını anlatan Savaş “Hatay’da gerçekleştireceğimiz kırsal kalkınma Türkiye’ye örnek olacak, birçok belediye bunu yapmak isteyecek” ifadesini kullandı.

Marmara Life Maruf Özel Eki için tıklayınız

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s