MARUF21: YENİDEN DÜŞÜN BİRLİKTE HAREKETE GEÇ

2019 yılında dünyanın her yerinden ağırladığı katılımcılarla kent hayatına yönelik çalışmalar yürüten herkese kapılarını açan MARUF, bu yıl ekim ayında düzenlenecek olan ikinci organizasyonda pandemi süreciyle birlikte değişen insan ihtiyaçlarını, yeniden planlanması gereken akıllı ve sürdürülebilir kent hayatını da temel başlıklar arasında ele alacak.

Marmara Belediyeler Birliğine bağlı belediyelerin, kıymetli çalışmalarıyla hem pandemi sürecini başarıyla yürütmüş hem de bundan sonrasında karşılaşılabilecek olağanüstü hallere karşı adımlarını şimdiden atmayı aklına koymuş değerli başkanları, kent hayatına gönül vermiş olan yerel yönetici, akademisyen, özel sektör temsilcisi, öğrenci, herkesi kent yaşamına dair söz hakkını kullanmak, projelerini sunmak, fikirlerini paylaşmak üzere MARUF21’e davet ediyor.

TAHİR BÜYÜKAKIN

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VE MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANI

Tedbir almazsak bizi büyük meydan okumalarla karşı karşıya bırakacak bir sürece doğru gidiyoruz. Dolayısıyla iş yapma
biçimlerimizi yeniden düşündüğümüz ve birlikte eylem yapabilme kapasitemizi nasıl artırabileceğimizi konuştuğumuz bir çerçeve olacak MARUF21. Bence şu ana kadar yapılmış çok ciddi katkılar var ama bu seneki MARUF’un sonraki etkileri anlamında çok daha kıymetli katkılar olacak. Hem akademisyenleri hem politikacıları, yerli yabancı herkesi bu platformda yer almaya, MARUF21’e çok daha güçlü bir şekilde katılmaya davet ediyorum. Burada çok güzel şeyler olacak.

TOLGA TOSUN
BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANI

Kentini düşünen, kenti hakkında konuşmak isteyen herkesi MARUF21’e bekliyoruz.

METİN ORAL
ALTINOVA BELEDİYE BAŞKANI

Türkiye için en elzem konu olan Sıfır Atık, MARUF21’de temel başlıklardan biri olmalıdır.

ŞEYMA DÖĞÜCÜ
SANCAKTEPE BELEDİYE BAŞKANI

Marmara Belediyeler Birliğinin etkinliklerine her daim güveniyorum. Çünkü burası bir çok belediyenin bir araya geldiği, ortak sorunların konuşulduğu ve benim gibi acemi belediye başkanlarına daha tecrübeli belediye başkanları tarafından yol gösterildiği, kıymetli tecrübelerin paylaşıldığı bir platform.

LOKMAN ÇAĞRICI
BAĞCILAR BELEDİYE BAŞKANI

Kentini düşünen, kenti ile alakalı herhangi bir konuda çalışma yapmak isteyen herkesi MARUF’a bekliyoruz.

MUSTAFA ÖZACAR
GELİBOLU BELEDİYE BAŞKANI

Daha iyi bir yaşam bekliyorsak başta MARUF olmak üzere önerilen tüm toplantılara katılım bekliyoruz

HÜSEYİN KASAP
ÜSKÜP BELEDİYE BAŞKANI

İnsanlığın daha huzurlu bir şehirde yaşaması adına MARUF’a bütün arkadaşlarımızı, dostlarımızı, destek verecek herkesi gönülden davet ediyorum.

HASAN AKGÜN
BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYE BAŞKANI

MARUF, ülkemizde ve uluslararası arenada yerel demokrasinin yeni sesidir. “Yeniden düşün, birlikte hareket et” bu kavramın içerisindedir. MARUF’un dünya yerel demokrasisine ve ülkemiz yerel demokrasisine katkısı çok büyük olacaktır ve olmaya devam edecektir. Herkesi MARUF’a davet ediyorum.

EKREM YÜCE
SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

2019 senesinde ilk kez düzenlenen MARUF’a katıldım, hayranlığımı bir daha ifade edeyim. Müthiş bir organizasyon. Çok ciddi bir kültür paylaşımı, bilgi paylaşımı, tecrübe paylaşımı. 25 ülkeden davetliler katılım gösterdi ve ülkemizin her ilinden çok önemli yetkililer, idareciler ve çeşitli meslek gruplarından katılımcılar iştirak etti. Organizasyonun herkese, herkesin de organizasyona katkısı oldu. MARUF21’den ben bütün kesimlerin istifade edeceğine inanıyorum. Haberi olan herkesin bu güzel dayanışma gününe, kültür birikimine, bilgi paylaşımına katkılarını ve teşriflerini arzu ediyorum, temenni ediyorum.

RECEP GÜRKAN
EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI

1-2-3 Ekim 2021’de ikincisini yapacağımız MARUF21’e “yeniden düşün ve birlikte hareket et” sloganıyla hepinizi bekliyoruz.

ALİNUR AKTAŞ
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

MARUF organizasyonunun Marmara Belediyeler Birliğinin gerçekleştirdiği çok önemli organizasyonlardan biri ve bu sene geçtiğimiz yılki süreçten dolayı da katılımın çok daha yüksek düzeyde olacağını, belediyelerimiz adına ciddi bir kazanım ortaya çıkacağını düşünüyorum. “Yeniden düşün, birlikte harekete geç” mottosuyla 1-3 Ekim 201 tarihlerinde gerçekleşecek olan MARUF21’de sizleri görmek hem bizler için hem de sizler için çok büyük kazanç olacak.

CEMİL ARSLAN
MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ

MARUF,  yaklaşık üç yıl önce Marmara Belediyeler Birliğinde çalışan bütün arkadaşlarımızın birlikte ürettikleri bir kavram. Temel felsefesi şuna dayanıyor; problemlerden bahsetmek kuşkusuz değerli ancak bizim görevimiz farklı partilere mensup belediyelerin bir araya geldiği ve ortak problemlere çözüm ürettikleri bir organizasyon olarak, sadece sorunlardan bahsetmek değil, aynı zamanda çözümlere ulaştırmak, kent ve kent yaşamına ilişkin çözümleri tartışmak. Dolayısıyla “çözüm üreten kentler” ana mottosuyla yola çıktık, temel felsefesi bu; sadece sorunlardan bahsetme, yani Konfüçyüs’ün sözünü ödünç alarak söylersem; sadece karanlığa küfretme, aydınlık için bir ışık yak, bir mum yak. Elinden geliyorsa pozitif hayata katkıda bulun. Her yıl temel bir alana yoğunlaşmayı hedefledik.

2021 yılında yapacağımız MARUF’un teması “re-think co-act”, “yeniden düşün birlikte hareket et” idi. Covid-19 pandemisi bildiğiniz gibi aslında kent ve kent yaşamına ilişkin her şeyi yeniden düşünmemiz için müthiş bir fırsat olarak önümüzde. Çincede kriz, aynı zamanda fırsat anlamına geliyor. Dolayısıyla her kriz kendi içerisinde yeniden yeni fırsatların tartışılması, yeni çözümlerin üretilmesi için önemli bir kaynak. Biz de Covid-19 pandemisini fırsata dönüştürerek kent ve kent yaşamı için her şeyi yeniden düşünmek, insanlar, kurumlar, yerel yönetimler, yerel yönetim ve merkezi yönetim, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve kentin diğer paydaşları arasındaki ilişkileri ele alan ve muhakkak birlikte çözüm üretmeyi hedefleyen bir mottoyla ilerliyoruz. 1-3 Ekim tarihlerinde MARUF21’deyiz. Yeniden düşünmek ve birlikte hareket etmek için biz hazırız, sizi de bekliyoruz ancak sadece 1-3 Ekim’de değil; 1-3 Ekim’i bu işin yürütücü motoru olarak alıp bütün hayatımız botunca yeniden düşünmek ve birlikte hareket etmek için bir arada olacağız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s