Hakkında

Bir İçerik Platformu Olarak MarmaraLife
MarmaraLife, Marmara Belediyeler Birliğine ait, şehre dair bir içerik platformudur. Marmara Bölgesi’nden olduğu kadar dünya kentlerinden de şehircilik, teknoloji, kültür sanat, tarih, edebiyat ve müzik alanlarında içerik üretirken bir yandan da akademik isimlerin makalelerini okurlarla buluşturuyor.

Belediye başkanlarıyla yapılan röportajlar dışında savaş fotoğrafçıları, oyuncular, müzisyenler, aşçılar gibi çeşitli meslek gruplarından isimlerle yapılan söyleşileri ve bu isimlerin başarı hikâyelerini de yine MarmaraLife’ta okumak mümkün.

Sürdürülebilirlik ve insani sorumluluk projelerine de büyük bir önem veren MarmaraLife, şehircilik anlayışını ve kent yaşamını en parlak örnekleriyle sunuyor ve farkındalık yaratıyor.

Bir içerik platformu olan MarmaraLife’ın, yine aynı isimle iki ayda bir Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanan basılı bir dergisi mevcuttur.

Marmara Belediyeler Birliği
Marmara Belediyeler Birliği, 191 belediyenin üye olduğu en büyük bölgesel birliktir.

Marmara Belediyeler Birliği, Türkiye’de demokratik yerel yönetim hareketinin gelişmesi, belediyelerin yetki ve kaynaklarının artırılması, yerel yönetimlerde çevre bilincinin geliştirilmesi, belediyelerin ortak sorunlarına işbirliği içinde çözüm bulunması, büyükşehir belediyelerinin kurulması, belediyelerin uluslararası yerel yönetim kuruluşlarında temsili gibi konularda öncülük yapan, bölgesel ölçekte, Türkiye’nin en eski ve kapsamlı bölgesel belediyeler birliğidir.

1975 yılında kurulan ve merkezi İstanbul’da bulunan Birlik, 6’sı Büyükşehir olmak üzere toplamda 13 ilde faaliyet göstermektedir. Bunlar Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’dır.

Marmara Belediyeler Birliğinin Başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’dır.

 

MBB LOGO (TR-YATAY)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s